padoms.lv » IT un tehnika » Kā pareizi uzlādēt mobilo telefonu?

Kā pareizi uzlādēt mobilo telefonu?



Mūsdienās, kad mobilais tālrunis ir ''teju'' katra cilvēka neatņema sastāvdaļa, jo mobilais tālrunis sen jau vairs nav rīks ''tikai piezvanīšanai'' – mēs dienu dienā saskaramies ar to lielāko problēmu - uzlādi, lai tas spētu nodrošināt visas tam nepieciešamās funkcijas.

Nepareizs mīts no seniem laikiem ir tāds, ka tālrunis ir jāizlādē līdz 1% vai pilnīgi tukšai baterijai un jāuzlādē līdz 100%. Tāds stereotips radies, jo vecā tipa baterijām kā NiCd un Ni-MH bija ''atmiņas efekts'', kas izpaudās tā, ka lādējot to, kad tā vēl nav tukša, tās daļa ar laiku atteica un vairs nelādējās, jo akumulators domāja, ka ir pilns, tādējādi zaudējot kopējo kapacitāti.

Mūsdienās, kad ierīces iznāk ar Li-Ion vai LI-Po, tas vairs nav aktuāli, bet tieši ''kaitīgi'', jo mūsdienu šī tipa baterijas spēj nokalpot aptuveni 500 uzlādes ciklus no 0-100%, tādēļ ieteicams lādēt bateriju haotiski, vēlams no 40% līdz 80% robežā. Nebūs kaitīgi arī, ja lādēsi tālruni vairākas reizes dienā. Taču vēlams arī vienu reizi mēnesī pilnīgi izlādēt un uzlādēt to.

Mūsdienu baterijas ražotās tā, lai tās kalpotu 2-3 gadus, ja nevēlies, lai Tava baterija pēc nepilna gada zaudē savas spējas, iesakām ievērot zemāk minētās instrukcijas, kas paildzinās tās kapacitātes spējas:

  • Jaunai baterijai ir jāizpilda 2-3 pilni uzlādes cikli no 0-100%
  • Neatstāj lādēties tālruni uz nakti (jo tālruņa baterija atrodas pastāvīgā stresa stāvoklī, jo visu laiku tā notur 100% uzlādes līmeni)
  • Neizlādē bateriju pilnībā un neuzlādē to pilnībā, uzlādē to haotiski, tas var palielināt baterijas mūžu līdz trijām reizēm
  • Izmanto tikai oriģinālos lādētājus (jo neorģinālajos lādētājos var atškirties strāvas stiprums un var būt svārstības)
  • Ja tālruni grasies neizmantot ilgāku laiku, tad no tā izņem bateriju, kurai uzlādes līmenis ir ap 40 %
  • Ja vēlaties, lai Jūsu baterija uzlādētos ievērojami ātrāk, rekomendējam ieslēgt lidojuma režīmu vai tālruni izslēgt.

Jāatcerās arī tas, ka lielā karstumā vai aukstumā – baterija var ātri izlādēties vai pārstāt strādāt vispār.



Iesaki citiem


Komentāri