padoms.lv » Izklaide » Galvenie 2022. gada notikumi, kuriem pievērst uzmanību

Galvenie 2022. gada notikumi, kuriem pievērst uzmanībuŅemot vērā globālās koronavīrusa pandēmijas radītās problēmas un ciešanas, kas vajā pasauli pēdējos divus gadus, šis ir īstais brīdis izcelt notikumus, kurus varam gaidīt ar nepacietību. 2020. un 2021. gadā tika atcelta virkne svinību, taču tagad mēs varam koncentrēties uz drīzumā gaidāmajiem priecīgajiem notikumiem, kurus būs iespējams piedzīvot klātienē. Šajā informatīvajā ceļvedī mēs sīkāk aplūkosim dažus no lielākajiem un aizraujošākajiem 2022. gadā plānotajiem notikumiem, tostarp sporta sacensības, mūzikas festivālus un Ziemassvētku pasākumus.

Ziemas olimpiskās spēles

2022. gadā notiks viens no pasaulē lielākajiem un prestižākajiem sporta pasākumiem – ziemas olimpiskās spēles, kas šogad norisināsies Ķīnas galvaspilsētā Pekinā. Grandiozais pasākums atkal atgriezīsies Āzijā, kur 2018. gadā Dienvidkorejas Phjončhanas apgabalā tika aizvadītas iepriekšējās ziemas olimpiskās spēles, kas togad bija viens no spilgtākajiem brīžiem sporta pasaulē. Labākie sportisti no visas pasaules mērosies spēkiem 109 sacensībās, kas aptver 15 disciplīnas septiņos sporta veidos. Atklāšanas ceremonija notiks Pekinas Nacionālajā stadionā, kas tiek dēvēts arī par “Putna ligzdu”. Ziemas olimpiskās spēles norisināsies no 4. līdz 20. februārim, savukārt ziemas paraolimpiskās spēles tiks aizvadītas mēnesi vēlāk, proti, no 4. līdz 13. martam.

FIFA Pasaules kauss

Nav šaubu, ka nozīmīgākais sporta notikums 2022. gadā būs Pasaules kauss futbolā, kas aizraus ne tikai šī sporta veida fanus, bet piesaistīs visas pasaules uzmanību. Turnīrs norisināsies Katarā no 21. novembra līdz 18. decembrim, un šī būs pirmā reize turnīra pastāvēšanas vēsturē, kad tas tiks aizvadīts ziemā. Sacensībās piedalīsies 32 valstu izlases, un pašreizējā čempione Francija centīsies nosargāt savu titulu, kuru tā izcīnīja 2018. gada Pasaules kausā Krievijā. Šī būs tikai otrā reize, kad futbola izcilākais notikums norisināsies Āzijā – 2002. gadā finālturnīru kopīgi rīkoja Japāna un Dienvidkoreja.

Eirovīzijas dziesmu konkurss

2022. gadā pasaulslavenais starptautiskais dziesmu konkurss dosies uz Itālijas pilsētu Turīnu, kur 14. maijā tiks aizvadīts fināls. Itālija konkursu rīkos trešo reizi tā pastāvēšanas vēsturē, iepriekš to uzņemot 1965. gadā Neapolē un 1991. gadā Romā. Latvija cer piedalīties fināla šovā, lai gan tai nav izdevies kvalificēties galvenajam notikumam jau kopš 2016. gada, kad konkurss norisinājās Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā. 2003. gadā konkurss tika rīkots Rīgā, pateicoties iepriekšējā gadā Marijas Naumovas jeb Marie N iegūtajai uzvarai Tallinā ar dziesmu “I Wanna”.

Positivus festivāls

Latvijas brīvdabas pasākumu cienītāju vidū valda patīkams satraukums, jo gadskārtējā Positivus festivāla organizatori ir paziņojuši, ka 2022. gadā festivāls atgriezīsies un notiks no 15. līdz 17. jūlijam. Līdz šim, no 2007. līdz 2019. gadam, trīs dienas ilgais vasaras mūzikas un kultūras festivāls norisinājās Salacgrīvā, bet pēc diviem atceltiem pasākumiem koronavīrusa pandēmijas dēļ, tas 2022. gadā notiks Rīgā. Savas pastāvēšanas laikā Positivus ir aizrāvis pūļus ar tādiem slaveniem māksliniekiem kā Muse, Kasabian, Imagine Dragons, Kraftwerk, Iggy Pop, The 1975 un daudziem citiem. Pagaidām vienīgais apstiprinātais gaidāmā festivāla galvenais mākslinieks ir platīna statusu ieguvušais amerikāņu reperis ASAP Rocky, bet seko līdzi turpmākajiem paziņojumiem, kuros tiks atklāti vēl citu pasaulslavenu izpildītāju vārdi.

Laba Daba festivāls

Lielu popularitāti ieguvušais mūzikas un mākslas festivāls “Laba Daba”, kas 2020. un 2021. gadā tika atcelts, plāno atgriezties 2022. gadā no 5. līdz 7. augustam. Tas ir viens no vecākajiem festivāliem Latvijā, kas laika gaitā ir nostiprinājis savu reputāciju kā atmosfērisks un ģimenēm draudzīgs ikgadējs pasākums. Iepriekšējos festivālos, kuri norisinājās Līgatnes pagasta “Ratniekos”, bija aptuveni 60 koncertprogrammas, kā arī gandrīz 20 dažādu mūzikas žanru priekšnesumi un šovi. Pēdējā festivāla norises reizē 2019. gadā tika rīkotas radošās darbnīcas, meistarklases, īsfilmu demonstrēšana, sporta turnīri un gadatirgus, tādējādi radot prieku gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš

Latvijas galvaspilsētas Rīgas vēsturiskajā Doma laukumā ik gadu decembrī notiek viens no iespaidīgākajiem Ziemassvētku tirdziņiem visā Eiropā. Tajā apmeklētājus priecē dažnedažādi tirdzniecības stendi, kuros var iegādāties gan karstus dzērienus un gardu ēdienu, gan skaistus tradicionālus darinājumus un svētku dāvanas lieliem un maziem. Tirdziņā atradīsi visu, lai sasildītos aukstajos ziemas vakaros: pašdarinātus vilnas džemperus, zeķes, dūraiņus, kažokādas cepures un vēl daudz ko citu. Ziemassvētku tirdziņš ir lieliski piemērots gan pāriem, gan ģimenēm, jo ēdienu un dzērienu cenas ir ļoti pieņemamas, dodot iespēju par saprātīgu naudas summu nobaudīt dažādus gardumus un malkot karstvīnu.

Kuru notikumu tu visvairāk gaidi 2022. gadā?Iesaki citiem


Komentāri