padoms.lv » IT un tehnika » Kā uzlikt garumzīmes datorā?

Kā uzlikt garumzīmes datorā?Sen vairs nav tie laiki, kad vienīgais veids kā rakstīt latviešu valodā bija tildes biroja uzstādīšana datorā, tagad risinājimi ir daudz vienkāršāki un bezmaksas.

Ja vēlies savā Windows datorā uzlikt garumzīmes uz taustiņa '', tad seko turpmākajām istrukcijām:

Ja lieto Windows 10, Windows 11 vai Windows 8.1 – tad garumzīmes datorā var uzlikt, pie iestatījumiem ->  Control Panel -> Clock, Language, and Region -> Language -> Language options -> Input method, nomainot klaviatūras veidu uz ''Latvian (standart)'',

bet, ja lieto vecākas Windows versijas kā Windows 8, Windows 7 vai Windows XP ,tad būs vajadzība pēc papildus programmatūras lejupielādes – seko zemāk minētajai informācijai:

Uzspiežam uz ārējā linka http://ej.uz/garumzimesdatora un lejupielādējam aplikāciju Apostrofs  datorā.
Atveram tikko lejupielādēto rar arhīva failu (datorā jābūt instalētai winrar vai 7-zip aplikācijai, ja nav, tad instalējam vispirms to šeit - saite http://ej.uz/winrararhivators) un instalējam Apostrofu.

Kad instalācija pabeigta uz Windows 8 un Windows 7, vai Vista – ejam uz datora iestījumiem --> Control Panel ->Clock, Language, and Region -> Language -> Language options -> Input method un spiežot add, ja jau nerādās , nomainām klaviatūras valodas izkārtojumu uz Latvian (Apostrofs v0.5; punkts vai komats) – visas liekās valodas nodzēšam spiežot remove.
Ja lietojat tādu aizvēsturiski zvēru kā Windows Xp, tad ejam uz --> Control panel -> Regional and Language Options -> Languages šķirklis -> Details -> Add -> kā Input language norādām Latvian, kā Keyboard Layout/IME norādām Apostrofs. Spiežam OK, sagrlabājam kā noklusēto klaviatūru, varētu būt, ka piedāvās restartēt datoru.Iesaki citiem


Komentāri


big baby boy pirms 2 gadiem

hey es nevaru atrst uz windows 10 pro garumzimes.

Vai kads var palidzet?

Agris pirms 3 gadiem

Paldies Rihardam. Viss tiešām strādā.

Fuck You pirms 4 gadiem

Hey šā iespēja ir iespejama iestadit jubkura datora bez nekadas instalacijas

Rihards pirms 4 gadiem

Ja vēlaties pamēģināt manuprāt visērtāko izkārtojumu, kur garumzīmes tiek liktas ar semikolu (;) nevis ar apostrofu - varat nokačāt manu layoutu, ko šodien uztaisīju ar Windows Layout editor. Daudz ērtāka rokas pozīcija nekā ar apostrofu - iesaku visiem, kas raksta ar 10 pirkstiem. ;) https://drive.google.com/file/d/10UTS226W1kgBNBYjE18uxGdCvWlOMdjY/view?usp=sharing

hassanspirms 6 gadiem

ira aizgāja kā redzat ira garumzīmes omg paldies! xdddd

Harijs pirms 6 gadiem

Laikam esmu totāls muļķis, ja jau neizdodas ielādēt apostrofu un nolikvidēt to stulbo alt/gr. Nu ļoti neparocīga lieta. Pat AUTOcadu iemācijos. Bet šeit nekādi netieku galā. Citos datoros ir sanācis.

Idiņš ar datoru pirms 6 gadiem

Paldies! Beidzot kaut kas muļķim saprotamā valodā.

Kristīne pirms 7 gadiem

PALDIES par izsmeļošu konsultāciju klaviatūras iestatīšanā! Tiešām divas minūtes un gatavs!

Jānis pirms 7 gadiem

Tiešām noderēja, liels paldies autoram! :) 2 minūtes un gatavs :) Super!