padoms.lv » Darbs » Kā atrast savu sapņu darbu?

Kā atrast savu sapņu darbu?Katrs no mums teju pusi savas dzīves pavada darbā, taču lielāka daļa strādā algotā darbā, kas nepatīk, nemotivē un bieži pat izraisa depresiju. Liekās, ka nav kur likties, jāstrādā, jo pat kredīts bez oficiāliem ienākumiem var būt grūti paņemams, nerunājot par vienkāršu izdzīvošanu.

Ir risinājums: atrast darbu, kas sagādā prieku – savu sapņu darbu! Darbā, kas dara laimīgu, varēsi justies motivēts gāzt jaunus kalnus un rezultātā attīstīties profesionālajā jomā, kāpt pa karjeras kāpnēm un pelnīt arvien vairāk.

Palika tikai tikt skaidrībā ar to, kā tad atrast savu sapņu darbu. Atbildi sev uz zemāk redzamiem jautājumiem, lai būtu tuvāk savam mērķim.

Ko Tev patīk darīt?

Padomā par lietām, kas Tevi iepriecina, tās darot. Iespējams Tev ir kāds hobijs, ko Tu labprāt pārvērstu par darbu, ar ko varēsi nopelnīt iztiku.

Iespējams Tev patīk rakstīt, gleznot vai labprāt brīvos brīžos pievērsies kūku cepšanai. Šie hobiji var kļūt arī par Tavu sapņu darbu – vari būt rakstnieks-frīlancers, kas pats plāno savu darba laiku, vari pārdot savas gleznas sludinājumu portālos vai gadatirgos, bet, atslīpējot savu meistarību kūku cepšanā, varēsi ar laiku pat atvērt savu konditoreju.

Vai Tev ir sapņu darbam piemērotās prasmes?

Jebkuram ir skaidrs, ka ar sapni vien mērķi nevar sasniegt, pie tā ir jāpiestrādā. Ja Tavs sapņu darbs nav saistīts ar hobiju, izvērtē, vai Tev piemīt šīs nepieciešamās vēlamajam darbam prasmes.

Piemēram, vēlies kļūt par IT specialistu – šajā gadījumā jābūt labai loģiskai domāšanai, lieliskām angļu valodas un, protams, profesionālām zināšanām. Ja trūkst zināšanu un izglītības, nekad nav par vēlu iet mācīties augstskolā, iziet kursus un tad ar praktiskiem darbiem pilnveidot savu profesionalitāti.

Protams, mācības aizņem laiku, kurā būs jāstrādā parastajā darbā, lai varētu samaksāt par izglītību, un palielināt darba stāžu un nākotnes izredzes mājokļa iegādei, jo hipotekārais kredīts bez ienākumiem tomēr nebūs pieejams.

Šobrīd esošo darbu var lieliski apvienot ar attālinātām mācībām un lēni, bet droši virzīties uz priekšu savam sapņu darbam. Ja Tev jau ir piemērota izglītība, bet trūkst pieredzes, painteresējies par praktikanta vietu izvēlētā uzņēmumā – tā ir lieliskā iespēja pilnveidot Tavas prasmes.

Vai esi pārliecināts par savu izvēli?

Pētījumi un psiholoģiskās grāmatas norāda, ka sasniegt savus mērķus var vien tie, kas ir pārliecināti par savu izvēli. Pārliecība, mērķis un motivācija ir cieši saistīti termini un nevar pastāvēt viens bez otra. Ja trūkst kaut kas no tā, virzība uz priekšu nenotiks vai apstāsies pusceļā.

Ja esi no tiem cilvēkiem, kas mēdz šaubīties un nevar izlemt, ko īsti vēlas dzīvē darīt, ir vērts apstāties un apdomāt iespējas. Izpēti darba tirgu un izvērtē savu piemērotību kādai no šīm profesijām.

Piemēram, klīniskais un veselības psihologs: vai esi cilvēks, kas māk klausīties un sniegt padomus? Vai esi tas, kurā parasti citi ieklausās? Palasi par profesiju, veicamajiem darbiem, prasmēm, iespējams pat vari atrast atsauksmes no strādājošiem psihologiem. Izanalizējot konkrētu profesiju, varēsi gūt priekštatu un saprast, vai tas ir tiešām tas, kas Tevi interesē, un ir vērts ieguldīt naudu šīs profesijas apguvē.

Vai Tavs CV un motivācijas vēstule ir gatavas?

Mēs visi sapņojam par darbu, kas patiks, taču varam aizmirst par tik elementāru lietu kā CV un motivācijas vēstules sagatavošana. Pie šiem elementiem arī ir rūpīgi jāpiedomā, ja kandidē uz vēlamo darba vakanci. Velti laiku un sagatavo informāciju par sevi tā, lai Tevi gribētos pasaukt uz darba interviju. Nepārprotami, izglītība, prasmes un pat pieredze ir svarīgas, taču darba devēji arī novērtē potenciālā darbinieka degsmi, entuziasmu un vēlmi mācīties. Izrādi savas labākās īpašības!

Šobrīd daudzi uzņēmumi paši meklē darbiniekus, tāpēc sapņu darbs pie Tevis var burtiski nokrist no debesīm, ja atstāsi informāciju par sevi un savu darba pieredzi platformās, kas specializējas uz darbinieku meklēšanu. Īpaši populārs šobrīd ir Linkedin, kur ir vērts piereģistrēties un izveidot profilu. Kas zina – varbūt Tavs sapņu darbs beigās būs kādā citā pasaules valstī, kas ar šo mājaslapu ir iespējams.Iesaki citiem


Komentāri