padoms.lv » Sadzīve » Kā iztīrīt sāli no apaviem?

Kā iztīrīt sāli no apaviem?Ziemā, kad sniegs sasnidzis, pats populārākais kaisīšanas veids ir sāls, kas ne tikai efektīvi izkausē sniegu, bet arī tik pat efektīvi bojā apavus – noēdot to krāsu un izbalinot tos. Sāls iegraužas dziļi apavu materiālā un atstāj nesmukas baltas svītras un pleķus jeb traipus uz tiem.

Lai no apaviem iztīrītu ieēdušos sāli - jāsajauc ūdens un  baltais etiķis vienādās proporcijās ''50 uz 50'', ja apavi ir ādas - jāiemērc sajauktajā šķīdumā mīksta auduma lupatiņa, bet, ja apavi ir zamšādas, tad jāizmanto kāda saru birstīti, un uzmanīgi jāizberž sāls ar šo šķīdumu. Šāda  tīrīšanas metode būs labākā mājas apstākļos, bez ķīmiskās tīrītavas, jo šī tīrīšanas metode apaviem nekaitēs, bet tomēr tos efektīvi iztīrīs. Kad tīrīšana veikta, jānosusina apavus ar lupatiņu, kas iemērkta tīrā ūdenī un jāļauj apaviem nožūt. Ja pēc žāvēšanas joprojām palikuši traipi, tad jāatkarto process.

Padoms. Lai Jūsu apavi kalpotu ilgāk, pirms ārā došanās, iesakām izmantot apavu aizsarglīdzekļus – krēmus, pūšamos u.t.t., ko var nopirkt katrā apavu veikalā, tādējādi pagarinot Jūsu apavu mūžu un saglabājot izskatu. Stipri neiesakām žāvēt Jūsu apavus pie radiatoriem vai sildītājiem, jo apavi kļūst cieti un ar laiku sāk bojāties, jo rodas plaisas. Labākais žāvēšanas veids ir ļaujot tiem nožūt istabas temperatūrā.Iesaki citiem


Komentāri