padoms.lv » Sadzīve » Kā savaldīt asaras?

Kā savaldīt asaras?     Asaras ir ķermeņa šķidrums, kuru izdala asaru dziedzeri. 99% no asarām veido ūdens – atlikušo procentu veido dažādas neorganiskas vielas, kas atrodas cilvēka organismā. Asaru uzdevums ir izvadīt no acīm svešķermeņus, kā arī tās neļauj izžūt acs radzenei. Asaras jeb raudāšana rodas emocionālu jūtu dēļ, vai arī to izraisa svešķermeņa iekļūšanana acī.

Ja nevēlies, lai citi Tevi redz raudam, izmanto kādu no šīm metodēm.

Pirmā metode - psiholoģiskā:

Ieknieb sev jūtīgā vietā, piemēram, starp pirkstiem, šī metode ir viena no efektīvākajām, lai izvairītos no raudāšanas, jo ir pierādīts, ka fiziskas sāpes nomāc emocionālās.
Pievērs uzmanību savai elpošanai un fokusējies uz to – ieelpo dziļi caur degunu un izelpo caur muti. Šī metode Tevi nomierinās.
Izmanto aukstumu, lai remdētu emocijas – paņem rokā aukstu ūdens pudeli vai plaukstā ledus gabaliņu, vai uzšļaksti sev uz sejas aukstu ūdeni, vai padzeries aukstu ūdeni.
Domā pozitīvi – domā par lietām, kas Tevi iepriecina un va spēs iepriecienāt.

Pacel galvu augšup un skaties griestos, ja nepalīdz pārējās metodes - šī metode neļaus asarām izplūst.

Otrā metode - fiziskā:

Ja jūti, ka būs jāraud, ja rodas emocionāls stress – atkāpies no šīs situācijas un ieturi distanci no stresa inicioatora.
Ja sarunu biedrs Tevi aizkar ar savu argumentu – saki, ka Tev ir vajadzīga minūte, lai nomierinātos, tad dodies garā pastaigā vai palasi kādu grāmatu – dari jebko, kas neliks domāt par to.
Ja jūti, ka nāk raudiens, bet esi darbā vai skolā, vai citā publiskā vietā, tad paņem 5 minūšu pārtraukumu un aizej uz tualeti, lai nomierinātos.

Būs situācijas, kad nebūs iespēja pamest telpu, jo esi sanāksmē vai cits vsarīgs notikums. Ja sāc sajusties skumji, tad paņem plānotāju vai piezīmju bloknotiņu un sāc rakstīt jebko, kas novērsīs domas par to – apkārtējie nenojautīs – ko tieši raksti.
Ja ir iespēja, izmantojot savu mobilo tālruni, ieej kāda anekdošu mājaslapā un palasi tās, vai uzraksti kādam draugam.

Nekritizē pārlieku sevi, kripatiņa kritikas ir veselīga, bet, ja tas kļūst par ieradumu, tad Tu tikai sevi morāli sagrausi un būsi raudulīgs.

 

     Ir zinātniski pierādīts, ka sievietes raud vairāk par vīriešiem, kaut emocionāli abi dzimumi jūtas vienādi, jo vīriešu organisms satur vairāk testosteronu un ir mazāk produktīvs, lai saražotu asaras.

Raudāšana ir veselīga, jo atbrīvo organismu emocionālā ziņā, pēc raudāšanas cilvēks jūtas labāk, kā raudāšana izvada toksīnus no organisma, padarot imunsīstēmu spēcīgāku.Iesaki citiem


Komentāri