padoms.lv » Darbs » Kā uzrakstīt motivācijas vēstuli?

Kā uzrakstīt motivācijas vēstuli?



     Piesakoties darbā, kopā CV bieži tiek prasīta arī motivācijas vēstule. Motivācijas vēstule jeb pieteikuma vēstule ir dokuments, kurā tās autors izklāsta un pamato savu atbilstību izvēlētajai darba vietai. Parasti tāk tiek adresēta konkrētai darba vietai un konkrētai vakancei. Šī dokumenta mērķis ir prezentēt potenciālajam darba devējam savas prasmes un piemērotību, lai motivētu darba devēju pieņemt darbā tieši Jūs.

Rakstot motivācijas vēstuli, jāievēro lietišķās sarakstes pamatprincipus – lapas augšējā labajā stūrī tiek minētas adresāta dati, zemāk – nosūtītāja adrese, datums.

Motivācijas vēstuli pieņemts adresēt konkrētam cilvēkam uzņēmumā, kurā Jūs piesakāties darbā, taču, ja Jūs to nezināt, varat izmantot uzrunu "Cien. kundzes, god.kungs u.t.t.!" Motivācijas vēstule iedalās trijās daļās:

Pirmā daļa jeb ievaddaļa - Jūs sniedzat atsauces uz informācijas avotu, no kura uzzinājāt par vakanci.

Otrā daļa jeb galvenā daļa - Jūs demonstrējat un aprakstat savu atbilstību izvirzītajai vakancei., tieši kāpēc Jūs esat piemērots izvēlētajam amatam un ko līdzīgu Jūs jau esat darījis - kādas ir Jūsu īpašās iemaņas un sasniegumi. Pastāstat par savu ieinteresētību un ieguldījumu strādājot šajā uzņēmumā.

Trešā daļa jeb nobeigums - Jūs norādiet, ka priecātos saņemt uzaicinājumu uz darba interviju, lai klātienē varētu apspriest Jūsu piemērotību attiecīgajai vakancei.

Lai Jūsu pieteikuma vēstule būtu pārliecinošāka, atrodiet informāciju par interesējošo uzņēmumu, jo, ja vairāk zināsiet, jo labāk varēsiet nodemonstrēt savu atbilstību.
Motivācijas vēstulei jābūt gan lietišķai, gan personiskai, lai tā uzrunātu un liktu Jūs pamanīt potenciālajam darba devējam, kā arī, lai izvēlētos tieši Jūs.
Motivācijas vēstulē raksti tikai un vienīgi patiesību par sevis sniegto informāciju un prasmēm, jo, ja melosi – agri vai vēlu to uzzinās – darba intervijā vai pildot sev uzticētos darba pienākumus.
Motivācijas vēstulei jābūt tādai, lai nerastos iepaids, ka tā ir nokopēta un visām darba vietām tiek izsūtīta vienāda.

Vēstules noformējums.
Vēstule nedrīkst pārsniegt vienu lapu un tekstam jābūt labi pārskatāmam. Pirms nosūtīšanas vēstuli rūpīgi pārlasiet vai iedodiet to pārlasīt kādam, lai izvairītos no drukas kļūdām. Neaizmirstiet vēstuli parakstīt.

Motivācijas vēstules paraugs šeit.



Iesaki citiem


Komentāri