padoms.lv » Darbs » Kā kļūt produktīvākam?

Kā kļūt produktīvākam?



     Produktivitāte jeb ražīgums ir panākumu atslēga, kura ir jāatrod jebkuram darbiniekam, lai sasniegtu sev un citiem vēlamos mērķus. Produktivitēte nozīmē vairāk. Lai vairāk sasniegtu - pieturies pie šīm pārbaudītājām vērtībām:

1. Izslēdz visus paziņojumus telefonā, lai tie nenovērstu. Izmanto aplikācijas tikai tad, kad ir vajadzība vai vēlme
.
2. Ignorē ziņas, lai netērētu laiku uz tām, jo mūsdienu ziņu portāli ir neuzticami, depresīvi, kā arī ziņas ir maznozīmīgas. Svarīgākos un nozīmīgākos jaunumus tāpat uzzināsi.

3. Iesāc dienu ar rīta rosmi! Ir pierādīts, ka rīta rosme veicina ne tikai produktivitāti, bet arī veselību, samazina stresu.

4. Izmanto 30 minūšu sapluces, nevis stundu garas. Lielākajai daļai sapulču nav vajadzīgas vairāk par 30 minūtēm, pat 15 minūtes ir pietiekamas. Iedomājies, cik stundas var ietaupīt gada laikā?

5. Dzer pietiekami daudz ūdeni, jo lielākā daļa cilvēku neuzņem pietiekamu daudzumu ar šķidrumu. No ūdens mūsu ķermenis atjaunojas, ūdens dod enerģiju, ūdens saglabā veselību, kā arī ūdens dod pauzes, kuras nepieciešamas tualetes apmeklējumam, lai nenosēdētu ilgas stundas krēslā bez izkustēšanās.

6. Paņem kafijas pauzi. Ja Tu strādā daudz un smagi, tad esi pelnījis atpūtas brīdi – iedzer kafiju, apēd šokolādi, izej paelpot svaigu gaisu. Ir viegli izdegt, ja nepiecieļoties strādā ar pilnu klapi dienu dienā. Fizioloģiski – mūsu prāti nav domāti tādam režīmam. Piecelies vismaz vienu reizi stundā.

7. Iemācies pateikt nē, jo nav jāapstiprina jebkurš lūgums vai piedāvājums, koncentrējies uz savām prioritātēm, lai paspētu visus svarīgākos darbus. Tas nav nepareizi, dažreiz tā ir jāizdara.

8. Iegādājies vai samīļo kādu dzīvnieku, jo no prakses ir pierādīts, ka dzīvnieki samazina stresu.
Darbinieki, kuriem ir atļauts atvest uz ofisu savu dzīvnieku ir daudz gandarīgāki pret savu darbu.

9. Neiznieko savu laiku velti, piemēram, laiku, ko pavadi sastrēgumos, lai tiktu uz darbu – pavadi klausoties savus iecienītos raidījumus, vai arī mācōties kādu valodu.

10. Neesi pārāk liels perfekcionists. Perfekcionisms reizēm ir noderīgs - lietas var vienmēr izdarīt labāk, taču reti, kad perfekti, tādēļ dari uzreiz, cik labi vari, tad apstājies, nevis meklē visus iespējamos veidus kā izdarīt darbu vēl labāk, tādējādi zaudējot lieki laiku. Izvēlies balancētu attiecību - iztērētais laiks pret kvalitāti.

11. Iegādājies plānotāju – fizisku vai lejupielādē aplikāciju telefonā, ja nevēlies pazaudēt savas līmlapiņas ar piezīmēm par padarāmo, tādējādi neizdarot ieplānoto vai darba devēja uzdoto, vai atcerēties pēdējā mirklī to, kas jāizdara bija. Tas ļaus plānot savus darbus un brīvo laiku, koncentrēties uz lietām, kas ir svarīgas.

12. Sakārto savu galdu, jo nekārtība ir stresa iniciators – tā liek justies nomāktam. Izmet vecās un nevajadzīgās piezīmes, nevajadzīgos dokumentus, vecos zīmuļus vai pildspalvas!

13. Izmanto gudros rīkus, lai uzlabotu produktivitāti. Ir daudz dažādu aplikāciju priekš lasīšanas, rakstīšanas, plānošanas, vairāku sociālo tīklu menedžēšanas, virsrakstu saglabāšanas, paroļu un atlaižu karšu saglabāšanai, bildes saglabāšana tekstā u.t.t.

14. Izdari grūtos un sev mazāk tīkamos darbus pirmos, un pārējā diena būs patīkamāka un produktīvāka.

15. Neizlaid brokastis, jo kārtīgas brokastis ir pati svarīgāka dienas maltīte, kas dos motivāciju un enerģiju visai atlikušajai dienai.

16. Izmanto divu minušu likumu. Ja darbs, kas jāpadara prasa mazāk par divām minūtēm, lai to izdarītu, izdari to uzreiz – nesakrāj tos tonnām daudz!

17. Neuztraucies par sīkumiem. Pievēršot uzmanību daudzām, taču maznozīmīgām lietām, kas visu laiku klīst pa galvu, Tu tikai zaudē laiku un enerģiju, un sāc justies pārslogots. Ja vēlies uztraukties, tad uztraucies par nozīmīgām un lielām lietām.

18. Pildi solījumus. Ir viegli sev kaut ko apsolīt, bet to neizdarīt, taču šo metodi nepiekop pret citem cilvēkiem. Apdomā pirms kādam kaut ko apsoli – ņemot vērā savas prioritātes un izdarāmos darbus.

19. Izgulies kārtīgi. Lai diena būtu produktīva – izgulies, jo miegs ir stāvoklis, kad organisms atpūšas. 7-8 stundu miegs ir obligāts, nevis ieteicams, lai būtu možs un vesels!

20. Izbaudi svētdienu vai savu brīvdienu. Bet, ja nomāc ''svētdienas sajūta'' – saistībā ar kārtējo darba nedēļu, izslēdz telefonu, nelasi ēpastus, noliec datoru, velti laiku tikai sev. Tas liks sajusties un gulēt daudz mierīgāk.

21. Atradinies no sliktiem ieradumiem. Ja zini, ka internets Tev aizņem daudz laiku, tajā pašā laikā, kad ir jāstrādā, tad atvieno rūteri uz kādu laiku. Ja skaties pārlieku daudz TV un tas traucē ikdienas darbiem – palūdz, lai kāds paslēpj pulti. Iespējams, ka šādi atradināsies no saviem ieradumiem, lai veicinātu savu produktivitāti.

22. Uzstādi sev realistiskus mērķus. Uzstādot pārlieku augstus mērķus, Tu palielini iespēju uz neveiksmi. Nebaidies sākt ar mazumiņu, katru dienu apgūstot ko jaunu, nevis vienā dienā visu. Ja vēlies apgūt kādu programmu – katru dienu iemācies pa solim, ja vēlies noskriet maratonu – skrien pāris reizes nedēļā. Neapstājies pie sasniegtiem rezultātiet – uzstādi sev jaunus mēŗkus!

23. Paliec pozitīvs. Pozitīvisms liks justies Tev laimīgam un būt veselīgam. Pozitīvisms tā ir atslēga uz produktivitāti!



Iesaki citiem


Komentāri