padoms.lv » IT un tehnika » Kā uzlikt garumzīmes datorā?

Kā uzlikt garumzīmes datorā?Sen vairs nav tie laiki, kad vienīgais veids kā rakstīt latviešu valodā bija tildes biroja uzstādīšana datorā, tagad risinājimi ir daudz vienkāršāki un bezmaksas.

Ja vēlies savā Windows datorā uzlikt garumzīmes uz taustiņa '', tad seko turpmākajām istrukcijām:

Ja lieto Windows 10 vai Windows 8.1 – tad garumzīmes datorā var uzlikt, pie iestatījumiem ->  Control Panel -> Clock, Language, and Region -> Language -> Language options -> Input method, nomainot klaviatūras veidu uz ''Latvian (standart)'',

bet, ja lieto vecākas Windows versijas kā Windows 8, Windows 7 vai Windows XP ,tad būs vajadzība pēc papildus programmatūras lejupielādes – seko zemāk minētajai informācijai:

Uzspiežam uz ārējā linka http://ej.uz/garumzimesdatora un lejupielādējam aplikāciju Apostrofs  datorā.
Atveram tikko lejupielādēto rar arhīva failu (datorā jābūt instalētai winrar vai 7-zip aplikācijai, ja nav, tad instalējam vispirms to šeit - saite http://ej.uz/winrararhivators) un instalējam Apostrofu.

Kad instalācija pabeigta uz Windows 8 un Windows 7, vai Vista – ejam uz datora iestījumiem --> Control Panel ->Clock, Language, and Region -> Language -> Language options -> Input method un spiežot add, ja jau nerādās , nomainām klaviatūras valodas izkārtojumu uz Latvian (Apostrofs v0.5; punkts vai komats) – visas liekās valodas nodzēšam spiežot remove.
Ja lietojat tādu aizvēsturiski zvēru kā Windows Xp, tad ejam uz --> Control panel -> Regional and Language Options -> Languages šķirklis -> Details -> Add -> kā Input language norādām Latvian, kā Keyboard Layout/IME norādām Apostrofs. Spiežam OK, sagrlabājam kā noklusēto klaviatūru, varētu būt, ka piedāvās restartēt datoru.Iesaki citiem


Komentāri


hassanspirms 3 mēnešiem

ira aizgāja kā redzat ira garumzīmes omg paldies! xdddd

Harijs pirms 9 mēnešiem

Laikam esmu totāls muļķis, ja jau neizdodas ielādēt apostrofu un nolikvidēt to stulbo alt/gr. Nu ļoti neparocīga lieta. Pat AUTOcadu iemācijos. Bet šeit nekādi netieku galā. Citos datoros ir sanācis.

Idiņš ar datoru pirms gada

Paldies! Beidzot kaut kas muļķim saprotamā valodā.

Kristīne pirms 2 gadiem

PALDIES par izsmeļošu konsultāciju klaviatūras iestatīšanā! Tiešām divas minūtes un gatavs!

Jānis pirms 2 gadiem

Tiešām noderēja, liels paldies autoram! :) 2 minūtes un gatavs :) Super!