padoms.lv » Sadzīve » Kā piecelties no rītiem?

Kā piecelties no rītiem?



Miegs ir pati svarīgākā stadija cilvēka organisma atjaunošanās procesā, tādēļ - ''Mēs – cilvēki'' – nogurstam un atpūtinām to jeb guļam...

Centies iet laicīgi gulēt, vismaz pirms pusnakts.

Interesants fakts, ja iesi gulēt pusstundu jeb 30 minūtes agrāk katru vakaru, nekā parasti, tad gada laikā tās būs jau aptuveni 180 h, bet, ja stundu ātrāk – tās būs aptuveni 360 h jeb ~9 nedēļas.

Pirms miega .

Ir svarīgi pirms gulētiešanas neatrasties uzbudinātā stāvokī jeb agresijas vai stresa stāvoklī,jo nervu sistēma nevar momentā atslēgties un iemigt nebūs viegli.
Nav ieteicams pirms gulētiešanas lietot datoru, tālruni, pārlieku noslogot smadzenes, dzert kafiju, ēst, jo tas negatīvi ietekmēs iemigšanu.
Pirms miega ieteicams aiziet uz labierīcībām, lai pa nakti nebūtu jāceļās.

Svarīga ir miega kvalitāte, nevis kvantitāte.

Tas, ka gulēsi vairāk, nenozimē, ka būsi veselīgāks un labāk izgulējies, ir pierādīts, ka svarīgāka ir miega kvalitāte, nevis miegā pavadītās stundas.

Labākam miegam.

Pirms gulētiešanas izvēdini telpu vai atstāj logu vaļā, lai svaigs gaiss ienāktu telpā.
Saģērbies tā, lai nebūtu karsts vai auksts.
Samaziniet apkārtējos trokšņus, jo pēkšņa pamošanās negatīvi ietekmē sirds veselību.

Lai arī cik grūti būtu, kāp ārā no gultas uzreiz, kad nozvana modinātājs.

Zinātniski pierādīts, ka grūtības piecelties sagādā doma vai fakts, ka priekšā ir darāmas lietas, ko nevēlies darīt, vai slinkums. Tāpat arī ir pierādīts, ka pulksteņa atlikšana negatīvi ietekmē visu atlikušo dienu un atkārtota aizmigšana pēc modinātāja noskanēšanas padara visu dienu miegainu, kā arī – otreizēja iemigšana ir pilnīgi bezjēdzīga organismam, tikai velta laika tērēšana.

Modinātājs tālak par rokas stiepienu.

Uzliec modinātāju un aiznes to tālāk no gultās, lai nevarētu to aizsniegt nepieceļoties – uzliec signālu, kas tracina, tādējādi zinot, ka piecelsies, lai to izslēgtu.

Jo vairāk gulēsi, jo vairāk nāks miegs.

Laiks ir svarīgs un vērtīgs, tādēļ nenoguli to, laiks ir nauda, netērē to bezjēdzīgi, jo vairāk gulēsi, jo vairāk nāks miegs un sagurušāks jutīsies. Motivē sevi, radi savu dzini – savas dzīves moto.

Ja piecēlies pirms modinātāja – neguli vairs.

Ja ir gadījies, kad esi piecēlies ar domu, ka esi nogulējis, vai, lai paskatītos pulkstenī, bet līdz modinātājam ir vēl laiciņš, tad neguli tālāk – piecelies un mierīgi, nesteidzoties uzsāc savas dienas gaitas, būsi pārsteigts, cik patīkami ir arī šādi rīti.

Ievēro režīmu.

Lai piecelties būtu daudz vieglāk, ievēro noteiktu dienas režīmu – dodies gulēt un celies noteiktos laikos, tā Tu pieradināsi savu organismu un ieiesi ritmā. Brīvienās peceļoties agrāk – būsi gandarīts, ka varēsi izdarīt daudz dažādus darbiņus un padarīsi dienu garāku.

Izmanto gudros modinātājus ierīcēs.

Ja nevari piecelties ar normālu modinātāju, tad ieteicams ir pamēģināt kādu no gudro modinātāju aplikācijām, kas izvērtēs miega fāzes un modinās, kad vairs nebūsiet saldā miegā – kā arī pieejami modināšanai piemēroti un izmeklēti toņi.

Pēc piecelšanās – no rītiem.

Lai pamodinātu organismu – izdzer glāzi ūdens, ūdens aktivizēs vielmaiņu.
Sāc rītu ar rīta rosmi, kas aizdzīs miega sajūtu.

Ievērojiet kādu patīkamu rituālu, kas motivēs celties un darīt, piemēram, mūzikas klausīšanās no rīta.
Sāciet rītu ar pozitīvām domām, domājat par lietām, ko darīsiet ar prieku – kolēģu vai draugu satikšana, kafijas vai tējas dzeršana...

Lai rīts paietu bez steigas un stresa – ieplāno visu jau vakarā, savlaicīgi sakārto somu, sagatavo brokastis, iepriekš izdomā ko vilkt, lai no rītiem nebūtu lieku darbību.



Iesaki citiem


Komentāri


Emīlija pirms 3 gadiem

Ļoti ļoti noderēja! Paldies!

Jānis pirms 8 gadiem

Man arī grūtības sagādā piecelšanās, būs jāpamēģina kāda no metodēm